Evde Eldiven Paketleme İşi

1
34465

Evde Eldiven Paketleme İşi

Korona virüsünün tüm dünya da olduğu gibi Türkiye’de de etkisini göstermesi, bir çok sağlık ürününe ilgiyi çok büyük oranda arttırdı. Maske, dezenfektan ve kolonya gibi ürünleri bulmak artık çok zor. Bu ürünlerin dışında, virüsten korunmak için tercih edilen bir diğer ürün ise muayene eldiveni olarak bildiğimiz plastik eldivenler oluyor. Plastikten üretilen muayene eldivenlerinde, gözenekler olmadığı için, virüs yada bakteriyel mikroplar bu üründen geçip cildimize, ellerimize temas edemiyor.

Muayene eldivenleri, hastane gibi sağlık merkezlerinde, eczanelerde, veterinerlerde, dişçilerde, kasaplarda, temizlik firmalarında, manav ve marketlerde sıklıkla kullanılmaktadır. Kullanılacak işe yada alana göre pudralı yada pudrasız muayene eldivenleri tercih edilmektedir. Farklı renk ve ebatları bulunan muayene eldivenleri genellikle 50 yada 100’lü paketlerde satılmaktadır. Fabrikalar, şu sıralar korona virüsünden dolayı çok yoğun şekilde sipariş alıyorlar. Bazı fabrikalar, siparişleri yetiştirmekte zorlandığı için bu ürünlerin paketlenmesi işlemlerini evlere ek iş olarak gönderiyorlar. Böylece fabrikalar iş yüklerini azaltmış oluyorlar. İlanımızda evinizde muayene eldiveni paketleme işi yaparak nasıl para kazanacağınızdan, ürünleri nasıl paketleyeceğinizden bahsedeceğiz.

Muayene eldiveni paketleme işi nasıl yapılır

Muayene eldivenleri, doğal kauçuk kullanılarak üretilmektedir. Plastik olduğu için terletmemesi ve alerji yapmaması için proteinden ayrıştırıldıktan sonra eldiven üretimi yapılmaktadır. Pudrasız ve kaygan olmayan eldiven modelleri, genellikle cerrahi operasyonlarda doktorlar tarafından tercih edilmektedir. Ebatlarına göre 50, 100, 200, 500 ve 1.000 adet olarak paket halinde satılmaktadır. Paketleme işlemleri de üretim yapılan fabrikalarda yapılmaktadır. Fakat, şu sıralar fabrikalar yoğun oldukları için ürünlerin paketlenmesi işlemlerini dışarıda anlaştıkları kişi yada kişilere yaptırmayı tercih ediyorlar.

Muayene eldivenleri sağlık ve hijyen ürünü olduğu için bu ürünlerin paketlenmesi işlemlerini yapacak kişi yada kişilerin bazı hijyen kurallarına dikkat etmesi gerekmektedir. Paketleme işini yapacak kişilerin eldiven, galoş, ağız maskesi ve önlük giyinmesi gerekmektedir. Gerekli ekipmanlar fabrikalar tarafından temin edilmektedir.

Muayene eldivenlerini koyacağınız karton kutuları sizin hazırlamanız gerekiyor. Matbaalarda özel olarak hazırlanan eldiven kutularını, şeritli kıvrım yerlerinden katlayarak basit bir şekilde hazırlayabilirsiniz. Kutuların sağlam olması açısından sağ ve sol kenarlarını para bandı yapıştırmayı unutmayın. Kutuların katlanması işlemlerini tamamladıktan sonra, üzerinde yazılı adet kadar, muayene eldivenlerini sayarak içine koyacaksınız. Her kutunun üzerinde koyacağınız eldivenlerin sayısı yazmaktadır. Eldivenleri düzgün bir şekilde belirtilen adetlerde kutulara koyduktan sonra, kutuların ağız kısmını para bandı ile bantlayarak paketleme işlemini tamamlamış olacaksınız.

Paketlediğiniz kutuları en son işlem olarak kolilere yerleştirmeniz germekte. Kolilere, aynı adette ki paketli kutular, aynı kolilere gelecek şekilde yerleştirerek son işlemi de tamamlayarak fabrikalara teslim hale getirmiş olacaksınız.

Muayene eldiveni paketleme işi ne kadar kazandırır

Muayene eldiveni paketleme işinden, paketlediğini kutu başına ücretiniz hesaplanmaktadır. Sorunsuz bir şekilde paketlediğiniz kutu başına 0,10 kuruş ödeme alırsınız. Kaba bir hesaplar, günde 100 kutu paketlediğinizde 10 TL, 1.000 kutu paketlediğiniz de 100 TL kazanç sağlamış olursunuz. Eliniz ne kadar hızlı ve ne kadar pratik olursanız, kazancınızda o kadar fazla olacaktır.

Fabrikalar işleri haftalık toplu olarak genelde 10.000 ile 20.000 adet arasında teslim ederler. Her hafta sonu Cuma günü gelerek, işlemi biten paketleri teslim alırlar. Haftalık kaç kutu teslim ettiyseniz ödemeniz hesaplanarak peşin olarak elden ödenir.

Başvuru örneği: “Adım Ayşe Denli, Konya Karaman’da yașıyorum bekarım yada öğrenciyim yada evliyim 2 çocuğum var eşim çalışmıyor kirada oturuyoruz 2 arkadaşım var bu işi yapmaya elim yatkındır (vb örnekler). Cep telefonunuzu ve mail adresinizi iş veren harici kimse göremez. Dönüşler telefon yoluyla yapılacaktır. Alttaki yada üstteki başvuru butonlarından iş için başvuruda bulunabilirsiniz.

Yukarıdaki tarzda kendinizi tanıtan bir cümle istiyoruz dönüş yapabilmemiz için bu bilgilere ihtiyaç vardır. Yașadığınız il ve ilçe, cep telefonu no ve mail geri dönüş yapabilmemiz için zorunludur.

Yeni iş ilanlarından haberdar olmak için bizi instagramda takip edin: @iskurresmipaketleme


1 YORUM

  1. Merhaba Ankara da yaşıyorum.Yasadigimiz bu zor günlerde hem toplum için hizmette bulunmak hem de ev giderlerine katkıda bulunmak istiyorum.Yardiminizi bekliyorum.Tesekkurler.

Comments are closed.