Evde Dezenfektan Paketleme İşi

0
51232

Evde Dezenfektan Paketleme İşi

Corona virüsünün (COVID-19) Türkiye’de görülmesi ile birlikte bir çok kişi kendi çapında önlem almaya başladı. Alınabilecek en iyi önlemlerden biriside hijyen açısından dezenfektan jel yada dezenfektan sprey kullanmak. Şuan Türkiye’de dezenfektan jel ve sprey satışları patlamış durumda. İlaç firmaları piyasaya jel ve sprey yetiştirmekte zorlanıyor. Bir çok ilaç firması ürettikleri ürünleri biran önce müşterilere gönderebilmek için farklı yöntemlere başvuruyor.

İlaç firmaları, ürettikleri jel ve spreyleri daha hızlı bir şekilde paketleyip müşterilere gönderebilmek için evlere ek iş veren firmalarla anlaşıyorlar. Bu firmalar aracılığı ile ürettikleri ürünlerin hazırlanıp paketlenmesi işlemlerini kısa sürede hallederek, müşterilerinin siparişlerini yetiştirmiş oluyorlar. Bu ilanımızda sizler için kaçırılmayacak bir iş fırsatı sunacağız. Evde dezenfektan jel ve sprey paketleme işini nasıl yapacağınızdan ve bu iş fırsatından kaç para kazanacağınızdan bahsedeceğiz.

Evde dezenfektan jel ve sprey paketleme işi nasıl yapılır

Dezenfektan (dezenfeksiyon) Fransızca desinfection sözcüğünden gelmektedir. Dezenfektan ilaç firmaları tarafından içerisinde çeşitli kimyasalların bulunduğu bir sağlık ürünüdür. Bakteri ve patojen mikroorganizmaları öldürmek ve üremelerini önlemek için dezenfektan yani dezenfeksiyon işlemi uygulanır. Dezenfektan ya hastalık sırasında ya da hastalık sonrasında kullanılır. Sıvı halde ki dezentektan cam yada plastik şişelerde muhafaza edilmektedir.

Gelelim bu ürünlerin paketlenmesi işlemlerinin nasıl yapılacağına. İlaç firmaları ile anlaştığınız taktirde paketleyeceğiniz tüm malzemeler haftalık olarak size teslim edilecek. İşe başlamadan önce firmaların vereceği eldiven, ağız maskesi, önlük, bone gibi sağlık ürünlerini takmanız gerektiğini özellikle belirtmek istiyoruz. Plastik kutular içerisinde gelecek olan dezenfektan sprey ve jellerin paketlenmesi işlemleri oldukça basittir.

Öncelikli olarak sprey ve jelleri koyacağınız, firmaların markasının basılı olduğu kutuları hazırlamanız gerekmekte. Bu kutular jel ve spreylerin ve sıvı sabunluk pompasının sığabileceği büyüklüktedir. Kutuları katlama yerlerinden düzgün bir şekilde katlayarak hazır hale getirebilirsiniz. Hazırlamış olduğunuz bu kutuların içerisine dezenfekten sprey ve jelden 1 adet, aynı şekilde sıvı sabunluk pompasından da 1 adet koyacaksınız. Ürünleri yerleştirdikten sonra kutunun alt ve üst kısımlarını para bandı ile bantlayarak işi tamamlamış olacaksınız. Kutularına koyduğunuz jel ve spreyleri ayrı ayrı kolilerine yerleştirerek paketleme işlemini tamamlamış olacaksınız. Kolilerin üzerine kaç adet ürün koyduğunuzu yazdıktan sonra firmalara teslim edebilirsiniz.

Evde paketleme işi ne kadar kazandırır

Eviniz ortamında rahat bir şekilde yapacağınız paketleme işinden yoğunluğa göre aylık 2.000 TL ile 3.000 TL arasında gelir elde edeceksiniz. Şuan Türkiye’de dezenfektan sprey ve dezenfektan jel siparişleri artış gösterdiği için firmalar ödeme konusunda eli açık davranmaktadır. Firmalar için önemli olan ürünlerin kısa sürede eksiksiz olarak teslim edilmesidir.

Hazırlayıp paketleyeceğiniz ürünler her Pazartesi günü adresinize kadar getirilip teslim edilecek. Verilen tüm ürünler bitmiş bir şekilde aynı hafta Cumartesi günü sizden teslim alınacak. Gerekli kontrollerin ardından herhangi bir sorun yoksa eğer hesabınıza o haftanın ücreti yazılacak. Ay başı geldiğinde ödemeniz peşin olarak elden ödenecek. Dilerseniz ödemelerinizi banka yada PTT üzerinden de alabilirsiniz. Firma görevlisine ödemenizi ne şekilde almak istediğinizi iş başında belirtmeyi unutmayın.

Başvuru örneği: “Adım Ayşe Denli, Konya Karaman’da yașıyorum bekarım yada öğrenciyim yada evliyim 2 çocuğum var eşim çalışmıyor kirada oturuyoruz 2 arkadaşım var bu işi yapmaya elim yatkındır (vb örnekler). Cep telefonunuzu ve mail adresinizi iş veren harici kimse göremez. Dönüşler telefon yoluyla yapılacaktır. Alttaki yada üstteki başvuru butonlarından iş için başvuruda bulunabilirsiniz.

Yukarıdaki tarzda kendinizi tanıtan bir cümle istiyoruz dönüş yapabilmemiz için bu bilgilere ihtiyaç vardır. Yașadığınız il ve ilçe, cep telefonu no ve mail geri dönüş yapabilmemiz için zorunludur.

Yeni iş ilanlarından haberdar olmak için bizi instagramda takip edin: @iskurresmipaketleme